8. 3. Vernisáž: Ženy mohou…Vzděláním k nezávislosti

S radostí sdílíme pozvánku na akci pořádanou Gender studies:

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy ŽENY MOHOU… Vzděláním k nezávislosti, která proběhne na Mezinárodní den žen 8. března 2023 od 16:00 na pražské Náplavce mezi Café Avoid a Avoid Gallery.

Výstava představuje dějiny českého ženského hnutí a život Elišky Krásnohorské, která byla významnou spisovatelkou a také jednou ze zakladatelek emancipačního hnutí u nás a iniciátorkou ženské vzdělanosti. Těšte se na dobové fotografie a archiválie nejen z Archivu Elišky Krásnohorské, který je součástí sbírek Knihovny Jiřiny Šiklové. Seznámíme vás také s historií prvního dívčího gymnázia Minerva a s dalšími méně známými osobnostmi ženského hnutí. Výstava přináší jedinečnou příležitost nahlédnout do příběhů, které sehrály zásadní roli v podpoře ženské emancipace a vzdělanosti v českých zemích.

Výstava potrvá do 7. dubna 2023.

Pro aktuální informace sledujte facebookovou událost vernisáže a výstavy. Informace o doprovodném programu naleznete na webové stránce projektu.

Výstava a doprovodný program se koná v rámci projektu „KU-CH2-033 – Od Elišky Krásnohorské k Jiřině Šiklové – po stopách ženské vzdělanosti“, který je podpořen Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem prostřednictvím Fondů EHP (Program Kultura).

Úvod > Nástěnka > 8. 3. Vernisáž: Ženy mohou…Vzděláním k nezávislosti